Friday, September 9, 2011

Panoramy Tatr - czyli Alusiu pomocy

Ja samy wymiękam, konsultowałem te zdjęcia z kimś kto też po górach dużo chodzi
ale i on miał problemy z opisem.
Część gór na pewno leży po stronie słowackiej
a pewność mieliśmy tylko co do Kasprowego ;-(

Tatry fotografowałem z Gliczarowa Górnego
- swoją drogą całkiem przyjemne miejsce,
z niewielką ilością tandety dla turystów.


Reszta planów legła w gruzach z racji... Tour de Pologne
ale o tym innym razem.

5 comments:

Manitou said...

Ja nie pomogę, ale muszę powiedzieć, że zdjęcia piękne. Majestatyczne góry.

przemijanie said...

Myślałam, że po ściągnięciu fotek uda mi się je ładnie podpisać, ale jest zbyt duża kompresja, zatem spróbuję tutaj tak bardzo ogólnie pierwszą i czwartą.

Od Hawrania, który jest na pierwszej fotce najwyższy, na prawo Nowy Wierch i pięknie widoczne schodzące od niego w dół Niżne Kominy, następnie Murań pokazujący, dlaczego nosi taką nazwę i na lewo od Hawrania Płaczliwa Skała.

Na czwartej począwszy od pewniaka, jakim jest Kasprowy Wierch kolejno w prawo: Goryczkowa Przełęcz nad Zakosy, Pośredni Wierch Goryczkowy, Goryczkowa Przełęcz Świńska, Goryczkowa Czuba i Suche Czuby Kondrackie.

przemijanie said...

Co do panoram czuję się zmotywowana i czekam na fotogeniczną pogodę i trochę wolnego czasu, by opisać góry i doliny widoczne z Gliczarowa.

makroman said...

Alusiu JESTEŚ WIELKA JAK SAME TATRY!

na blogu zamieszczam fotki skompresowane do "rozmiaru pulpitu" za pomocą VSO resizera - szybciej się ładują i zamiast kilku mega mamy sto kilo.

przemijanie said...

Dziękuję pięknie za komplement :-) fakt, duża urosłam, na szczęście Tatry są większe ode mnie na tyle, że mogę sobie po nich spacerować ;-)

Do oglądania taka wielkość fotek jest wystarczająca, natomiast do opisu zbyt mała, u siebie daję w zależności od tego co chcę pokazać różne rozmiary od 1024 x 768 do 1920 x 1080.