Friday, February 13, 2015

Mój parafialny w zimowej szacie.

Prawdę powiedziawszy straciłem już nadzieję na zimę w tym roku. Może m,ój patron coś zaradzi, ale wątpię. Od jutra ferie dla moich młodych, starszy młody jedzie na harcerskie zimowisko do Kacwina, a my z młodym młodym pod Trzy Korony do Trzech Koron. Na wszelki wypadek trochę sprzętu przygotowałem.

Póki co piękne słońce i jedyne zimowe zdjęcie z tego sezonu.

Kościół Św. Trójcy na Terlikówce - piękny, oryginalny, drewniany, kryty gontem, gontem też kryte ogrodzenie - bardzo charakterystyczny dla Pogórza. Musze napisać o nim więcej znacznie więcej i ... zawsze jakoś mi schodzi na czym innym. A ciekawostek nie zbraknie.

Rozumiem jęk zawodu - nie każdemu dana jest taka świątynia...

Tęskniąc za zimowymi szlakami, serdecznie Was pozdrawiam. 


10 comments:

DD said...

Śliczny ten parafialny w zimowej szacie....

makroman said...

Ale masz refleks ;-)

Stanisław Kucharzyk said...

Piękny istotnie. Prosimy więcej zdjęć

ikroopka said...

Piękny, jak skrzyszowski:)

makroman said...

Stanisławie mam ich sporo, z zewnątrz i z wewnątrz i ... sam nie mogę się zdecydować czy ma to być post pisany, czy mówiony... ale opublikuje na pewno.

Ikroopko - znacznie mniejszy, ale równie urokliwy. Wiesz Skrzyszów był prężnym podmieściem, a Terlikowka przysiółkiem i to za Wątokiem - mało kto tu mieszkał.

Ada said...

W tym zimowym entourage'u jest przepiękny! Taka śnieżna, słoneczna zima daje wspaniałe tło.
Wydaje mi się, że mogłam czytać Twój artykuł o tym kościele, ale może mnie pamięć myli. Tak czy inaczej jak najwięcej zdjęć poproszę i najlepiej gdyby oprócz mówionego był również post pisany :-)
I udanego wypoczynku!

krogulec14 said...

3 kilometry od mojej miejscowości, w XVII wiecznym kościółku z modrzewia na powale w kruchcie namalowany jest... diabeł wiodący do piekła karczmarkę "bo mało dolewała" ;-)

Mo. said...

Zgadza się. W tym chórze jęków zawodu jest i mój. Możliwe nawet, że jęczę najgłośniej. I tak samo głośno domagam się pokazania kościółka z bliska, może być w zimowej szacie. Dziękuję za uwagę :)

daniel said...

Zabytek klasy zero :-)

makroman said...

Ado - coś tam publikowałem na portalu poświęconym Małopolsce, ale to dość dawno było, choć ... Internet nie zapomina ;-)

Krogulcze - tez ciekawostka. mam i ja w swoim, będzie konkurs.

Mo - obiecuję, wnętrza też.

Damian - no zero to może nie, ale cenny.